Filiz Azak

9 Eylül üniversitesi güzel sanatlar Fakültesi Resim bölümünden mezun olduktan sonra 2004 yılında Berlin güzel sanatlar Üniversitesi (UdK) resim bölümünde önce Prof. George Baselitz ve sonra Prof. Leiko Ikemura atölyelerinde master eğitimimi 2007 de tamamladım.

İlk kişisel sergimi ( Ergin Inan’ın tavsiyesi üzerine) 2005 yilinda Galeri Artist Berlin’de gerçekleştirdim. O dönemden bu yana çalışmakta olduğum Galeri Artist ile Berlin, İstanbul ve Ankara’da kişisel ve grup sergiler gerçekleştirdik.

2005 yılı ile 2008 yılları arasında ayrıca, Bükres, Paris ve Lüxemburg’ta grup sergilerim oldu. Berlin de ise Martin-Gropius Bau müzesinde bir grup sergiye katildim. 2008 yılında Polonya Poznan şehrinde Devlet modern sanatlar müzesinde kişisel bir sergim gerçekleşti. Ayni yıl Berlin’de halen çalışmakta olduğum Galeri Lacke-Farben ile kişisel bir sergim oldu. 2009 yılında koleksiyonlarında işlerimin de yer aldığı Bayer-Scheringde kişisel bir sergim gerçekleşti.

2010 yılında Almanya’nın Osthaus müzesi ile Monchehaus müzesinde ve Macaristanda ise International Collection Pecs/ Moderne Hungarian Gallery, müzelerinde grup sergilerinde işlerim sergilendi.

2005 ile 2010 yılları arasında; basta DAAD Berlin eğitim (German Academic Exchange Service) bursu, Berlin Rosa Luxemburg vakfı eğitim bursu ve UNESCO Luxemburg Aschberg Artist program burslarını aldım. Ayrıca 2008 yılından itibaren Berlin eyaleti kültür bakanlığından Atölye bursu almaktayım.

Avrupada , Moskovoda, Pisa/Italya, New York, Apeldorn Hollanda ve Almanya da özel koleksiyonerlerim var.
Bunlarin yani sıra; Bayer-Schering koleksiyonu, BP koleksiyonu Londra, Nierendorf Koleksiyonu Berlin, Roomer koleksiyonu Hollanda, Mannozzi Koleksiyonu Almanya/İtalya koleksiyonlarında da yer almaktayım.